21 wytrysków miesięcznie - czy to jest zdrowe?


Uniwersytet Zdrowia Publicznego w Bostonie pochylił się nad ważnym tematem męskich ejakulacji. Jak to jest - czy to zdrowo czy nie zdrowo? Czy podczas seksu mężczyzna traci hektolitry najzdrowszych substancji czy też może właśnie dla właściwej higieny nie tylko psychicznej istotne jest, żeby mieć wytrysk jak najczęściej? Na szczęście amerykańscy naukowcy nie pozostawią nas w niepewności! Ich twarde dane idą nam z pomocą! ;)

U mężczyzn w wielku 20-29 lat, którzy mieli wytrysk 21 razy lub częściej (w trakcie miesiąca) występuje o 19% mniejsze prawdopodobieństwo raka prostaty niż u tych, którzy go mają 4-7 razy w miesiącu.

Na grupie mężczyzn w wieku 40-49 lat ta róznica wynosiła już 22%


Skąd wynika taka duża róznica? Jennifer R. Rider, Sc.D., M.P.H twierdzi, że może to wynikać z częstszego oczyszczania nasieniowodów, które zapobiega infekcjom, które znowu zwiększają ryzyko rozwinięcia się komórek rakowych.

Co ważne ryzyko jest stopniowalne - więc nawet jeżeli nie dobijacie do 21 razy, to nie poddawajcie się. Im więcej tym lepiej!Badanie nie wykazało, żeby była różnica w tym względzie pomiędzy wytryskami w czasie seksu i masturbacji, także panowie - zdrowie jest w zasięgu Waszej ręki! ;)

Share this:

, , , , , ,

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.