Poświata po seksie - co to jest? #afterglow #aftersex

Badania potwierdzają istnienie seksualnej poświaty (afterglow) - czyli uczucia, w którym kochankowie po stosunku seksualnym, odczuwają większą satysfakcję ze związku i relacji miłosnej.
Pozytywnie wpływa ona na zacieśnianie więzi pomiędzy partnerami. Jak długo utrzymują się jej efekty? Jak często powinno się uprawiać seks? Czytajcie dalej!
1. 48 - godzinny haj


Seksualna poświata (z ang. afterglow, niektórzy tłumaczą halo, ale jednak to ciągle mało polskie ;) ) powstaje chwilę po seksie i utrzymuje się przez 48 godzin. Trzeciego dnia zadowolenie słabnie, dlatego kochankowie potrzebują odnowić dawkę. ;)
Co ciekawe 48 godzin to również czas, który potrzebny jest na wyprodukowanie kolejnej porcji pełnowartościowej spermy, a w ciele kobiety plemniki też żyją max 48 godz. Wszystko się więc wspaniale składa.

2. Afterglow i większa ochota na seks


Badanie stwierdzające obecność seksualnej poświaty przeprowadziła Andrea L. Meltzer  metodą małżeńskich dzienniczków. Co ciekawe zjawisko afterglow wpływa również na lepszą percepcję obrazu swojego ciała u kobiet. Także można powiedzieć, że to takie perpetum mobile - uprawianie seksu min co dwa dni sprawia, że kobiety lepiej się czują ze sobą, a gdy lepiej się czują ze sobą... Częściej chcą uprawiać seks!


3. Seksualna poświata a szczęśliwe małżeństwo


Badaczka dowiodła również, że pary, które często i intensywnie odczuwają zjawisko seksualnej poświaty wiążą się mocniej i na dłużej.

Czyli minimum raz na dwa dni. Pamiętajcie też o tym, że u mężczyzn musi występować ejakulacja min 21 razy w ciągu miesiąca! ;)

#sex #afterglow #challenge - podejmujecie wyzwanie? ;)

Share this:

, , , , , , , , , ,

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.