Reakcje na #metoo #jateż - czyli 5 rad jak NIE podrywać kobiet

randka, męzczyzna, kobieta, podryw, Reakcje na #meetoo #jateż - czyli 5 rad jak NIE podrywać kobiet


Wielu z Was pewnie się orientuje, ale #metoo to akcja, w której kobiety na swoim profilu wpisują hasztag #metoo i odpowiednik w języku ojczystym. Akcja miała na celu pokazanie skali problemu molestowania seksualnego.
Pojawiło się w związku z tym wiele negatywnych komentarzy pod adresem kobiet - znane oczywiście od dawien dawna obwiniane o to, jak kobieta była ubrana, czy była pijana, szantaże, że mężczyźni w ogóle przestaną komplementować kobiety, itd.

Okazało się, że wielu mężczyzn ma również duży problem z określeniem, czy mówią komplement czy molestują seksualnie. Okazuje się bowiem, że relacja kobiety zażenowanej, upokorzonej i pragnącej jak najszybciej wywinąć się z danej sytuacji jest dla tych panów nierozróznialna z sytuacją, w której kobieta czuje się doceniona po usłyszanym przed chwilą komplemencie.
Dlatego sformułowałam w 5 punktach rady jak nie stać się lepkim zboczuchem. Mam nadzieję, że Wam pomogą.

1. Być jak Grey


Wszyscy panowie, którzy uważają, że pchanie się z rękami, jęzorem czy innymi częściami ciała wyraża po prostu męskość i zdecydowanie, odsyłam do książki. Serio to nie jest tak, że jesteście sobie w stanie wyobrazić, co tam jest bez czytania. Pan Grey bardzo dokładnie dba o wytyczenie granic, bo wszelkie zabawy BDSM wymagają na samym początku USTALENIA GRANIC. Dlatego to jest ważne, żeby dwoje ludzi świadomie określiło swoje potrzeby. Bawienie się w Greya na spontanie to nie jest dobry pomysł. Szczególnie jak jesteś po dwóch piwach. Oczywiście gdy znasz swoją partnerkę, jej potrzeby itd sprawa będzie wyglądała inaczej, bo te granice sami sobie wcześniej wyznaczacie.

2. Kobiety lubią powoli ;)


Obserwuj reakcje. Rozumiem, że chłopców od dziecka uczą odcinania się od empatii, ale naprawdę lepiej jest skończyć krok za wcześnie, niż krok za późno. Gdy Twoja jeszcze nie ofiara zaczyna smiać sie nieco wymuszenie, jest spięta, zaczepia obcych ludzi, udając, że są jej znajomymi i szybkimi spojrzeniami szuka wyjścia to dalej się nie posuwaj. Odpuść. Jak jest z Toba zainteresowana, to już zarejestrowała, ze Ty nią też, może za chwilę poczuje się bardziej komfortowo.
Wiem, że od wieków powtarzano nas, że mężczyzna wie lepiej, co jest dobre dla kobiety, ale to się sprawdza w tak niewielu sytuacjach, że spokojnie można uznać, że to nie jest dobra zasada dla każdego i zawsze.

I jasne  - zdarzają się kobiety, które mają pragnienia być podrywane na brutala. Tylko zanim na nie trafisz staniesz się traumą wielu innych kobiet - czy warto?


3. Kobieta jest seksownie ubrana, więc chce się kochać


Kobiety ubierają się ładnie i seksownie, żeby być podziwianymi (zresztą dośc często chodzi o inne kobiety, a nie o Was), a nie żeby być darmową dziwką dla wszystkich nieudaczników społecznych. Może chodzi nago, ale jedyne co możesz to się dyskretnie obejrzeć. A jeżeli uważasz, że w tej chwili nie jesteś w stanie okiełznać swojego instynktu, to mam złą wiadomośc - nasza kultura jest oparta na powściąganiu instynktu - jemy nożem i widelcem, defekujemy w odpowiednich miejscach, a jak jestesmy głodni, to kupujemy jedzenie, a nie polujemy na szczury. Dotyczy to również mężczyzn.

4. Ciężko dookreślić, co to jest molestowanie seksualne


Ciężko jest również dookreślić, czym jest śmierć, a jednak tak ochoczo nie jesteś w stanie mówić, że śmierć nie istnieje. Jest wiele terminów, które mają przypadki graniczne, więc z ich istnienia nie możemy wnosić, że tak naprawdę o problemie nie da się nic powiedzieć lub nie powinno się o nim mówić.
W większości wypadków jeden człowiek jest naprawdę w stanie określić, czy druga jednostka ludzka chce czy nie. A jeżeli nie, to mam dla Ciebie test (patrz punkt 5)

5. Czy chciałbyś, żeby jakiś chłopak w ten sposób podrywał Twoją córkę?


Jeśli nie masz córki, to wyobraź sobie, że ją masz i ją kochasz jak ojciec. Oczywiście ten test zakłada, że nie jesteś zaburzony psychicznie (co na pewno jest jego dużą wadą), jednak może Ci pomóc w wielu praktycznych sytuacjach. Kochający ojciec będzie akceptował to, że jego córka już dorasta i interesuje się mężczyznami. Jednak będzie mu zależało, żeby nie trafiła na lepkiego piwosza z dużym ego.

Jakbyś miał z tym problem, to polecam reklamę sprzed latMolestowanie może oczywiście dotyczyć również mężczyzn. Rady, jak nie zostać lepką zboczką też będą mile widziane! :)

Czekam na nie w komentarzach!

Share this:

, , , , , , , , , ,

Twoja opinia jest dla mnie ważna. Zostaw komentarz! :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.